Przedsiębiorcy mają nową „lukę” na ucieczkę przed ZUS

Przedsiębiorcy mają nową „lukę” na ucieczkę przed ZUS. Oszczędności w skali roku mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych. Nie trzeba nawet kupować ziemi, by móc ubezpieczyć się w KRUS.
Na rynku pojawiła się nowa oferta zamiany ZUS na KRUS. Oszczędności mogą wynieść nawet 11 tysięcy złotych rocznie – informuje „Rzeczpospolita”. Gazeta pisze, że firmy z całej Polski otrzymują ofertę, iż zamiast 1050 złotych miesięcznie jako przedsiębiorcy w ZUS zapłacą 380 złotych na kwartał. Zainteresowanie jest olbrzymie. Pomysł jest prosty.
Wystarczy, że rolnik odsprzeda przedsiębiorcy ubezpieczonemu w ZUS udział w gospodarstwie. Nowy współwłaściciel, zgodnie z ustawą o ubezpieczeniu społecznym rolników, jest już traktowany jako rolnik i może ubezpieczyć się w KRUS – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Nie trzeba kupować ziemi i udowadniać prowadzenia działalności rolniczej. Przedsiębiorczy księgowy za niewielką opłatą zobowiązuje się do opłacania obowiązujących składek.
http://vrota.pl/2014/08/przedsiebiorcy-w-sprytny-sposob-uciekaja-z-zus/


Kiedy ziemię rolną w Polsce wykupią cudzoziemcy?
Dopłaty dla rolników po nowemu. Sprawdź co się zmieni

Kontraktacja upraw konopi przemysłowych – DOPŁATY
Len i konopie – co to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>